Щорічно 4 березня відзначають День народження мікрофона. Саме в цей день, 4 березня 1877 року американський винахідник Еміль Берлінер винайшов мікрофон.
Насправді, це був не перший пристрій, здатний підсилити голос. У 1876 році американець Олександр Белл представив винахід для передачі звуку і назвав його «рідинної передачею». Через рік, в 1877 році Берлінер розробив передавач, який використовував вільний металевий контакт, і, експериментуючи з ним, зробив важливе відкриття, що пристрій може діяти як чудова телефонна трубка.
Перший мікрофон був зроблений на вугільних стрижнях і таким «вугільним мікрофоном» користувалися чверть століття. Вугільні стрижні використовували і американські, і російські винахідники дуже довго. У 1942 році в Америці винайшли стрічковий мікрофон, пізніше - конденсаторний. Мікрофон пройшов багато етапів удосконалення, поки ми побачили його вже в XXI столітті таким звичним і зручним.
Музика дарує яскраві емоції, створює приємну і веселу обстановку. Майже кожен захід супроводжується піснями, теплими побажаннями або тостами. І тут на допомогу приходить мікрофон. Цей пристрій має широке застосування і сьогодні відзначає власне свято.
Цікавий факт, щоб зробити непомітним мікрофон під час сценічної постановки спектаклю або мюзиклу, використовують спеціальні мікрофони, зроблені за останнім словом техніки. Навіть сам артист забуває про його існування. А закріпляють такий мікрофончик (мікрофоном його назвати складно) під перукою. Виглядає просто, як крапелька біля скроні, має тілесний колір. Для підстраховки солістам кріплять кілька таких крапельок. На той випадок, якщо один вийде з ладу.
Сучасні технології дозволяють поліпшувати пристрій мікрофона і робити його мініатюрним. Одним з найбільш затребуваних в різних сферах мікрофоном став Shure SM58. Його якість перевірено навіть на космічному кораблі в умовах невагомості. Під час інтерв'ю з космонавтами в 2011 році мікрофон просто літав по кораблю, а чутність була відмінна. До речі, цей мікрофон тестували не тільки в космосі. Над ним конкретно «познущалися» і на землі. Що тільки не робили спритні випробувачі: кидали з висоти пташиного польоту на землю, занурювали в пиво, розстрілювали з рушниці, кидали під колеса величезної вантажівки, грали в хокей, підсмажували в барбекю. Нічого не вийшло - мікрофон вижив і вже на протязі півстоліття радує користувачів своїм якісним звучанням.
У це свято музиканти грають живу музику, а хор співає без фонограми. Деякі артисти вважають цей день своїм професійним святом.
День народження мікрофона необхідно провести цікаво, весело і запально. Можна сходити на концерт, заспівати вдома з рідними улюблені пісні або піти в спеціальні заклади, де є функція караоке. У клубах проводять конкурси і визначають кращого виконавця серед бажаючих.
Робимо висновок, незважаючи на свій солідний вік, мікрофон і сьогодні залишається затребуваним технічним винаходом.
Немає коментарів:
Дописати коментар